معروف ترین اپلیکیشن های اندرویدی ، گوگل پلی به عنوان یک فروشگاه بزرگ اپلیکیشن اندرویدی در جهان شناخته شده است. به طوری که تمامی کاربران گوشی های اندرویدی برای دانلود برنامه های مورد نیاز خود به گوگل پلی مراجعه می کنند.

در واقع گوگل تمهیداتی را ایجاد کرده که افراد برای دانلود این برنامه ها افراد به سمت گوگل پلی هدایت شوند. اپلیکیشن های موجود در آن به صورت رایگان و یا پولی موجود است.


انواع اپلیکیشن های اندرویدی محبوب


فیسبوک: مالک این اپلیکیشن شرکت آمریکایی فیس بوک می باشد.با وجود فاش شدن رسوایی های امنیتی فیس بوک، هنوز هم این اپلیکیشن طرفداران خود را دارد.
برنامه واتساپ: این برنامه از محبوب ترین پیام رسان ها در جهان محسوب می شود. شرکت فیس بوک آن را خریداری کرد و در حال حاضر مالک آن است. واتس اپ تا به حال حدود 3 میلیارد بار دانلود شده است.
اینستگرام: اینستگرام، هم مالک این شرکت شده است. این برنامه تصویر، محور حدود دو میلیارد بار تا به حال دانلود شده است.
اسکایپ: این برنامه به عنوان یک اپلیکیشن ارتباط رایگان وب، قادر است ارتباط صوتی و تصویری خوبی برقرار کند. این برنامه تا بحال بیشتر از یک میلیون بار دانلود شده است.
توییتر: این برنامه دارای رتبه ششم در جهان است افراد سیاسی و شرکت های بزرگ طرفدار این برنامه اجتماعی می باشند.
اسنپ چت: این برنامه یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی در دنیا محسوب می شود. این اپلیکیشن نیز همانند اینستگرام، بر اساس محتوای تصویری سه بعدی طراحی شده است. با استفاده از این اپلیکیشن می توان فیلم ها و تصاویر را افکت کرد.
شیر ایت: این برنامه قادر است فایل ها را با سرعتی حدود دویست برابر بلوتوث، انتقال دهد.این برنامه تحولی عظیم در دنیال انتقال داده ها و فایل ها در گوشی های هوشمند محسوب می شوند.


نتیجه پایانی


اپلیکیشن های دیگری میز مانند لاین، فلیپ بورد، دراپ باکس ومای تاکینگ تام و ... وجود دارند که طرفداران بی شماری دارند.