افزایش انرژی، عملکرد ذهنی و کمک به کاهش وزن، برخی از فواید تیروزین
افزایش انرژی، عملکرد ذهنی و کمک به کاهش وزن، برخی از فواید تیروزین

افزایش انرژی، عملکرد ذهنی و کمک به کاهش وزن، برخی از فواید تیروزین، نه تنها شما می ‌توانید این اسید آمینه را از خوردن غذاهایی با پروتئین، تخم‌ مرغ یا ماهی دریافت کنید، بلکه به شکل مکمل نیز موجود است، که برخی افراد زمانی که تلاش می‌کنند وزن خود را از دست بدهند، از آن استفاده می کنند. سطوح اسید آمینه تریپتوفان و تیروزین بسته به اینکه فرد غذای غنی از کربوهیدرات و پروتئین را می خورد یا نه، متفاوت است.

تیروزین باعث افزایش انرژی و عملکرد ذهنی می شود

آیا تیروزین شما را خواب ‌آلود می ‌کند؟

معمولا نه. در واقع، تمایل دارد برعکس عمل کند. در حالی که تریپتوفان به خاطر افزایش خواب ‌آلودگی مشهور است، تصور می‌شود تیروزین توانایی تمرکز و عملکرد را افزایش دهد.

تیروزین چگونه به شما انرژی می ‌دهد؟

تحقیقات نشان می‌دهند که در طی شرایط استرس زا، این آمینو اسید می تواند به کاهش خستگی ذهنی و کمک به کارکردهای شناختی از جمله حافظه کمک کند. گفته می‌ شود که ال-تیروزین دارای اثرات محرک است و به همین دلیل است که می ‌تواند به طور بالقوه برای بهبود یادگیری و هوشیاری مورد استفاده قرار گیرد.

یک تاثیر قابل‌توجه برای این آمینو اسید بهبود هوشیاری در طول زمان محرومیت از خواب است. یک مطالعه نشان داد که تیروزین به بهبود هشیاری در حدود سه ساعت در میان افرادی که به خاطر کار شبانه از خواب محروم هستند، کمک کرده‌است.

شرکت کنندگان در این مطالعه، در سراسر روز که این آزمایش شروع شد و بیش از ۲۴ ساعت تا پایان آزمایش بیدار ماندند. شش ساعت پس از شروع آزمایش، نیمی از افراد ۱۵۰ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن، تیروزین (در دوزهای تقسیم شده) دریافت کردند، در حالی که نیمه دیگر پلاسبو (دارونما) دریافت کردند. گروهی که تیروزین دریافت کرده بودند در مقایسه با گروه دیگر، کاهش عملکرد ذهنی کمتری در طول سه ساعت داشتند.

می تواند از کاهش وزن حمایت کند.

آیا L – تیروزین برای کاهش وزن خوب است؟

طبق گفته دانشگاه میشیگان، “هیچ مطالعاتی به طور خاص نشان نمی ‌دهند که ال-تیروزین به ترویج کاهش وزن کمک می‌ کند” با این حال، شواهدی وجود دارد که هنگامی که در ترکیب با دیگر مواد چربی سوز طبیعی دیگر، مانند فلفل، چای سبز و کافئین استفاده می‌ شود، می تواند به کاهش چربی در بزرگسالان مبتلا به اضافه‌ وزن کمک کند.

آیا تیروزین می‌تواند باعث افزایش وزن شود؟

نباید اینطور باشد، حتی اگر لزوما منجر به کاهش وزن و یا تاثیر بر اشتها نشود. با این حال، شواهدی وجود دارد که در بین افرادی که نیاز به افزایش وزن دارند، این آمینو اسید توانسته به بهبود اشتها کمک کند.

برگرفته از سایت مجله سلامت